Wieczór autorski Karoliny Wilczyńskiej

11 lutego br. w  renesansowej kamienicy „Niemczówka” odbył się autorski wieczór kieleckiej pisarki Karoliny Wilczyńskiej – laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Świat Kobiety” 2011. Pomysłodawcą spotkania była Barbara Woś – starszy bibliotekarz Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Chęcinach.

W piwnicach zabytkowej kamienicy, w kameralnym gronie autorka książek: „Performens” oraz „Ta druga” długo rozmawiała z uczestnikami wieczoru autorskiego nt. współczesnej literatury. Podczas spotkania najwięcej emocji wzbudziła ostatnia książka pisarki – „Ta druga”. Książka opowiada o wzajemnych relacjach synowej i teściowej, które przez całe dotychczasowe życie nie potrafiły się porozumieć. Choroba jednej z nich ukazuje nowe spojrzenie i stawia przed bohaterką książki wiele pytań. Powieść porusza życiowe problemy wielu kobiet, które tkwią w osamotnieniu i  niezrozumieniu w rodzinnych relacjach. Interesująca fabuła oraz niezwykła otwartość autorki wytworzyły bardzo ciepłą i miłą atmosferę spotkania. Słowa uznania dla twórczości Pani Karoliny Wilczyńskiej wyraził również, uczestniczący w spotkaniu Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny Robert Jaworski, który serdecznie podziękował pisarce za przyjęcie zaproszenia na spotkanie, jak również życzył jej dalszych twórczych pomysłów na kolejne książki.

Renata Janusz