Przedszkolaki z wizytą w bibliotece.

25 maja 2012 roku chęcińska biblioteka gościła dzieci z Samorządowego Przedszkola w Chęcinach. Dla większości przedszkolaków było to pierwsze spotkanie z biblioteką publiczną.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, m.in., co trzeba zrobić, aby zostać czytelnikiem, do czego służy karta w książce, a także, czym różnią się wypożyczalnia i czytelnia. Z dużym zainteresowaniem obejrzały bogato ilustrowane książeczki dla najmłodszych.

Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w pogadance o Januszu Korczaku, który był prekursorem działań na rzecz praw dziecka i całkowitego równouprawnienia dzieci. Z uwagą wysłuchały również fragmentów książki „ Jest taka historia… opowieść o Januszu Korczaku” opisującej życie codzienne dzieci z Domu Sierot.

Dziękujemy Pani Annie Polit i Pani Ilonie Bracik wychowawczyniom z chęcińskiego przedszkola za to, że postanowiły wykorzystać piękną, majową pogodę na wizytę w naszej bibliotece.