Awantura o książkę, czyli spotkanie z twórczością Kornela Makuszyńskiego

Ósmego lutego 2023 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chęcinach odbyły się zajęcia dla dzieci, poświęcone życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego, ponieważ w bieżącym roku obchodzona jest siedemdziesiąta rocznica śmierci cenionego pisarza.

Dla dzieci przygotowano prezentację o Kornelu Makuszyńskim i dwa konkursy: „Co wiemy o Kornelu Makuszyńskim?” i  „Konkurs pięknego czytania”.

Najmłodsi z wielką uwagą słuchali informacji i ciekawostek z życia autora „Awantury o Basię”. Z zainteresowaniem oglądali slajdy przedstawiające pisarza i miejsca z nim związane. Bardzo chętnie wzięli udział w przygotowanych konkursach.  Odpowiadali na pytania związane z Kornelem Makuszyńskim i czytali najpiękniej jak potrafili fragmenty komiksu: „120 przygód Koziołka Matołka”, wyświetlane na dużym ekranie.

Laureaci konkursów oraz wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe i słodkie upominki. Dzieci miały także możliwość wysłuchania piosenki z filmu „Panna z mokrą głową”, zrealizowanego na podstawie powieści pod tym samym tytułem autorstwa Kornela Makuszyńskiego.

Na koniec uczestnicy zajęć w bibliotece wzięli udział w karaoke. Wspólnie śpiewali znane i lubiane piosenki. Obejrzeli także przygotowaną wcześniej wystawę książek Kornela Makuszyńskiego. Po zajęciach dzieci zostały obdarowane medalami i w znakomitych humorach pożegnały bibliotekę. Wydarzenie przebiegło w miłej atmosferze.