Przybywa Małych Czytelników w Bibliotece w Chęcinach

Miło nam poinformować, że kolejne dzieci wzięły udział w kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ta jest projektem realizowanym przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do grona czytelników biblioteki w Chęcinach dołączyli: Szymon, Zuzia, Marlena, Piotr, Lena i Adam. Serdecznie im gratulujemy. Życzymy ciekawych książek na ich czytelniczej drodze i niezapomnianych wrażeń z przeczytanych lektur. Gratulujemy  również Nikoli zebrania dziesięciu naklejek i otrzymania Dyplomu Małego Czytelnika.

Akcja „Mała książka – wielki człowiek” polega na tym, że każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które odwiedzi bibliotekę, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?

  • Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
  • Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
  • Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym, które nie wzięły jeszcze udziału w akcji „Mała książka – wielki człowiek” do odwiedzenia biblioteki. 

R