Listopadowe spotkanie DKK

23 listopada 2011 roku członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chęcinach spotkali się po raz kolejny by podzielić się wrażeniami z przeczytanej książki. Tematem dyskusji była powieść pt. „Mapa miłości” autorstwa Ahdaf Soueif. W spotkaniu wzięło udział 6 osób.
Wielowątkowa opowieści o miłości ponad kulturowymi i politycznymi podziałami jest jednocześnie literackim przewodnikiem po Egipcie. Dzięki staremu, pełnemu pamiątek kufrowi, który otrzymała w spadku po swej prababce jedna z bohaterek, czytelnik zdobywa mnóstwo informacji dotyczących historii, kultury i polityki.
Klubowicze ocenili książkę bardzo dobrze. Uznali, że jest to lektura niezwykle ciekawa, którą warto polecić. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.
Wybrane opinie dotyczące książki:

„Tytuł książki nie zachęcał do lektury. Powieść okazała się bardzo interesująca”.
„Książka porusza ważne problemy różnic kulturowych.”
„Książka ciekawa, barwna. Niesie ze sobą głęboką refleksję. Miłość jest siłą, która pokona wszystkie przeciwności”.

Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.