Spotkanie z aktorem Tadeuszem Chudeckim

31 maja, w Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej Gminy Chęciny „Niemczówka”, odbyło się spotkanie autorskie z Tadeuszem Chudeckim, aktorem teatralnym i filmowym znanym m.in. z serialu „M jak miłość”, autorem książek „Wspaniałe podróże na każdą kieszeń, czyli Europa za 100 euro” oraz „Dalej w drogę. Łatwe i tanie podróżowanie po Europie, czyli wszystko, co turysta wiedzieć powinien”.

Tadeusz Chudecki – urodzony 19 sierpnia 1958 r. w Szczecinie – polski aktor filmowy i teatralny. W 1981 roku ukończył Państwową Wyższą Szkolę Teatralną w Warszawie. 12 czerwca zadebiutował jako aktor teatralny. Jest również absolwentem London Academy of Music and Dramatic Art. Współpracował m.in. z Andrzejem Wajdą i Agnieszką Holland. Jego wielką pasją są podróże po świecie. Poza ciekawostkami z planu filmowego popularnego serialu „M jak miłość” to o podróżach głównie opowiadał podczas spotkania z mieszkańcami Chęcin. Aktor i podróżnik radził jak tanio podróżować po świecie, jak zaplanować wyjazd, tanio kupić bilet lotniczy i zarezerwować niedrogi hotel. Przekonywał, że wcale nie trzeba być milionerem, aby móc zwiedzać najciekawsze miejsca świata.
Uczestnicy spotkania mogli przekonać się, że Tadeusz Chudecki jest nie tylko świetnym aktorem, ale również pisarzem i podróżnikiem. Podczas spotkania opowiadał o swoich przygodach poza granicami kraju i pokazywał wiele ciekawych fotografii z różnych zakątków świata.
Spotkanie stało się także doskonałą okazją do zakupienia książek napisanych przez Tadeusza Chudeckiego: „Wspaniałe podróże na każdą kieszeń, czyli Europa za 100 euro” oraz „Dalej w drogę. Łatwe i tanie podróżowanie po Europie, czyli wszystko, co turysta wiedzieć powinien”. Na zakończenie do autora ustawiła się długa kolejka po autografy i dedykacje, które aktor chętnie wpisywał do swoich książek. Jak zapowiedział, już planuje wydanie trzeciej książki, która poświęcona będzie jego wyprawom do Azji.
Organizatorem spotkania ze znanym aktorem Tadeuszem Chudeckim w Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej Gminy Chęciny „Niemczówka” był Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny wraz z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Chęcinach oraz Jolanta Bafia, wieloletnia znajoma aktora.
Agnieszka Olech