„Książka moim przyjacielem”- konkurs literacko-plastyczny.

Dnia 1 czerwca 2012 roku w Szkole Podstawowej w Łukowej odbyło się podsumowanie
IV edycji konkursu literacko-plastycznego pod hasłem „Książka moim przyjacielem” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Łukowej i Bibliotekę Publiczną w Chęcinach.
Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole panią Barbarę Woś bibliotekarza Biblioteki Publicznej w Chęcinach. W tym roku uczniowie pisali opowiadania na temat: „Moja ulubiona książka” oraz wykonali prace plastyczne: „Projekt okładki na ulubioną książkę.”
Ponieważ rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w Dzień Dziecka z tej okazji dzieci obejrzały dwa krótkie przedstawienia „Kopciuszek” i „Śpiąca królewna” według Wandy Chotomskiej przygotowane przez uczniów klasy IV pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego. Następnie dzieci odpowiadały na zagadki związane z bohaterami baśni. Ostatnim punktem uroczystości było rozdanie nagród w konkursie. Jury w składzie:
pani Renata Janusz – redaktor Gazety „Wiadomości Chęcińskie”, pani Barbara Woś – bibliotekarz Biblioteki Publicznej w Chęcinach, pani Krystyna Kaczor – nauczyciel języka polskiego i pani Anna Woźnicka – bibliotekarz wybrało najlepsze prace w obu kategoriach.

W konkursie literackim przyznano nagrody następującym uczniom:
I miejsce Bartosz Szewczyk kl. V
II miejsce Marcelina Wojda kl. VI
III miejsce Natalia Juszkiewicz kl. V.

W konkursie plastycznym zwyciężyli:
I miejsce Małgorzata Samek kl. II
II miejsce Julia Zych kl. I
III miejsce Bartosz Nowak kl. 0.
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.
Krystyna Kaczor