Archive for 23 października, 2020

Spotkanie on-line z Ałbeną Grabowską

piątek, 23 października, 2020

Wszystkich miłośników książek Ałbeny Grabowskiej, autorki między innymi sfilmowanej sagi „Stulecie Winnych”, zapraszamy do obejrzenia wirtualnego spotkania autorskiego, zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki, dofinansowanego ze środków Instytutu Książki. Dyskusyjny Klub Książki „Czytam, bo lubię” w Chęcinach aktywnie uczestniczył w tym spotkaniu. Klubowiczki przesłały pytania do pisarki, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.  Spotkanie obfitowało w szalenie interesujące informacje na temat twórczości Ałbeny Grabowskiej. Z pewnością warto je obejrzeć. Raz jeszcze zapraszamy.

Link do spotkania znajduje się tutaj:

Audiobook „Sklepów cynamonowych” dostępny na platformie Muzeum Literatury

piątek, 23 października, 2020

Zapraszamy do bezpłatnego wysłuchania audiobooka słynnego utworu Brunona Schulza  p. t. „Sklepy cynamonowe”.  Audiobook ten został przygotowany   przez Fundację na rzecz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w Sieci.

Dźwiękowej wersji słynnego tekstu można posłuchać pod adresem:

http:/brunoschulz.edu.pl/audiobook/