Archive for 19 lipca, 2022

Legendobranie, czyli o tym jak chęcińskie legendy połączyły pokolenia

wtorek, 19 lipca, 2022

W ramach projektu „Zaczytani chęcinianie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego piętnastego lipca 2022 roku w Parku Miejskim im. Ojca Mateusza Korczaka w Chęcinach odbyło się wydarzenie pod nazwą „Legendobranie”.  Seniorzy czytali dzieciom biorącym udział w zajęciach „Wakacje w gminie Chęciny” wybrane legendy o Chęcinach. Następnie zostały przeprowadzone warsztaty plastyczne pt. „Moja ulubiona postać z legend o Chęcinach”.  Najmłodsi pod okiem seniorów i bibliotekarzy z Miejsko-Gminnej Biblioteki stworzyli wspaniałe, barwne ilustracje wykorzystując do wykonania swoich prac różnorodne techniki plastyczne. Zarówno seniorom jak i najmłodszym wspólna praca przyniosła wiele radości. Wydarzenie przebiegło w miłej atmosferze.