Piata odsłona kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w chęcińskiej bibliotece

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chęcinach po raz piąty przystąpiła do kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ta jest projektem realizowanym przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W Czytelniczej Wyprawce zawsze znajduje się książka napisana i zilustrowana specjalnie dla projektu „Mała Książka – wielki człowiek” przez wybitnych twórców, uwielbianych przez najmłodszych czytelników. Tym razem jest to książka autorstwa Wojciecha Widłaka pt. „Krasnal w krzywej czapce” z ilustracjami Aleksandry Krzyżanowskiej. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. Przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Nowością w tegorocznej kampanii są również Wyprawki w wersji ukraińsko-polskiej. Mamy nadzieję, że pomogą dzieciom z Ukrainy zaprzyjaźnić się z polskimi bibliotekami i literaturą.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które odwiedzi bibliotekę, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?

• Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
  • Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
  • Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym do odwiedzenia biblioteki.