Projekt „Mała książka – wielki człowiek”

Miło nam poinformować, że do grona naszych czytelników dołączyli: Amina, Ania, Igor, Wojtek, Szymon, Franciszek, Antoni i Franek, którzy odebrali wyprawki  Małego Czytelnika. 

W Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Chęcinach realizowana jest kolejna, piąta, edycja akcji „Mała książka – wielki człowiek”. Dzieciom w wieku przedszkolnym (3-6 lat), również dzieciom z Ukrainy, przekazywany jest wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza. W wyprawce dzieci otrzymują książkę, „Krasnal w krzywej czapce” autorstwa Wojciecha Widłaka, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik  dostaje barwną naklejkę.  Po zebraniu dziesięciu naklejek dziecko zostaje uhonorowane imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Książeczki, karty, naklejki oraz dyplomy cieszą dzieci i sprawiają, że maluchy bardzo chętnie przychodzą z rodzicami do biblioteki. 

Dzięki projektowi  „Mała książka – wielki człowiek” dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa, czyli bibliotekę i zostanie pełnoprawnym  uczestnikiem życia kulturalnego.

Gorąco zachęcamy rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, którzy nie zapisali jeszcze swoich pociech do biblioteki, do przyłączenia się do akcji, „Mała książka-wielki człowiek” i rozpoczęcia czytelniczej przygody.