Czytanie pomnaża szare komórki, czyli lekcja w bibliotece

Dwudziestego siódmego lutego 2023 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chęcinach odbyły się zajęcia biblioteczne  dla uczniów IV klasy Szkoły Podstawowej w Chęcinach. Młodzi ludzie zostali poinformowani o tym, jak działa biblioteka i co trzeba zrobić, by do niej należeć. Dowiedzieli się także o akcji „Mała książka – wielki człowiek”.  Duży nacisk położono na przekazanie młodzieży, jak ważne i rozwijające jest czytanie i jak istotną rolę w zdobywaniu wiedzy pełni książka.

Dla uczniów przygotowano także warsztaty z tworzenia lapbooków. Ze zgromadzonych na stolikach materiałów plastycznych  – teczek, kolorowych kartek, szablonów, tasiemek  itp. młodzi ludzie tworzyli barwne lapbooki. Będą mogli je wykorzystać do porządkowania i utrwalania wiedzy z wybranej dziedziny oraz do nauki w szkole.

Po owocnych zajęciach uczniowie Szkoły Podstawowej w Chęcinach w dobrych humorach i z pięknymi pracami pożegnali bibliotekę i wrócili do szkoły.