Wyjątkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Chęcinach

Dwudziestego czwartego kwietnia 2023 roku klubowiczki chęcińskiego DKK spotkały się w wyjątkowych okolicznościach. Wzięły udział w wydarzeniu promującym publikację pt. „Żydzi w Chęcinach” autorstwa historyka i nauczyciela akademickiego dr Marka Maciągowskiego. Uroczystość miała miejsce w hali Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach. Następnie klubowiczki udały się do biblioteki i rozmawiały o książce Sławomira Kopera „Stracone pokolenie PRL”. Autor przedstawił w niej kilka znanych i cenionych postaci okresu PRL-u, m.in. Zbigniewa Cybulskiego, Edwarda Stachurę, Wiesława Dymnego czy Teresę Tuszyńską. Członkinie DKK przyznały, że książka jest ciekawa, w interesujący sposób portretuje sylwetki powojennych sław i na pewno warta jest przeczytania. Natomiast co do tytułu – uczestniczki spotkania nie zgodziły się z tezą w nim zawartą. To z pewnością nie było stracone pokolenie, bo pozostawiło po sobie niezapomniane dokonania, wspaniałe role, cudowne wiersze, a tego nie wolno nie docenić.Kwietniowe spotkanie było wyjątkowe również z powodu sukcesu jednej z klubowiczek, pani Małgorzaty, której recenzja została nagrodzona przez Instytut Książki. Sukces pani Małgorzaty to dla klubu wielka duma i radość.Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

Related: mn food truck festival 2021, ludacris wife a doctor, eugen weidmann death photos, black primary care doctors charlotte, nc, alabama earthquake fault lines map, arlington, tn high school graduation 2022, lasa high school student death, jenkins the recommended git tool is: none, 10 productos que contengan benceno, damian darlington net worth, tallapoosa county circuit court, 1940 ford truck for sale in california, is megan brennan married, blackstone plan oconee capital, casa mimosa montecito airbnb,