Archive for 27 czerwca, 2017

wtorek, 27 czerwca, 2017

Wakacje

Świętokrzyskie Dyskusyjne Kluby Książki świętowały 10 rocznicę swej działalności. Nagroda dla moderatora i DKK w Chęcinach.

wtorek, 27 czerwca, 2017

W dniach 8 i 9 czerwca 2017 roku w gmachu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach odbył się uroczysty Jubileuszowy Zlot Moderatorów DKK. Wzięło w nim udział 59 bibliotekarzy z naszego województwa, którzy prowadzą Dyskusyjne Kluby Książki dla dzieci , młodzieży i dorosłych. Obchody zainaugurował dyrektor WBP w Kielcach pan Andrzej Dąbrowski. W spotkaniu uczestniczył również Dariusz Kawa z Instytutu Książki. Zebrani wysłuchali interesujących wykładów poświęconych literaturze: „Czy tylko dla kobiet? Wzloty i upadki literatury kobiecej” dr hab. Bernadetty Darskiej i „Współczesna polska powieść kryminalna – autorzy, nurty” Katarzyny Wajdy. Wspaniałym prezentem dla wszystkich moderatorów była możliwość uczestniczenia w spotkaniu z pisarzem Marcinem Wrońskim. „O biografiach, czyli po co nam wiedza o cudzym życiu” – dr Anna Marchewka rozmawiała z Magdaleną Grzebałkowską, autorką biografii ks. Jana Twardowskiego oraz Tomasza i Zdzisława Beksińskich. Pisarka nominowana była w 2016 roku do Nagrody Literackiej „Nike” za książkę „1945.Wojna i pokój”. Wszystkich moderatorów nagrodzono pamiątkowymi dyplomami. Rozstrzygnięto również konkurs kronik dokumentujących działalność Dyskusyjnych Klubów Książki „Mój DKK – moja czytelnicza przygoda”, w którym nagrodami były tablety. Na konkurs wpłynęło 17 kronik. Komisja konkursowa pod przewodnictwem dyrektora WBP, pana Andrzeja Dąbrowskiego przyznała I miejsce DKK działającemu przy GBP w Kluczewsku – filia w Dobromierzu. Drugie miejsce zajęła kronika DKK działającego przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chęcinach, dzięki czemu nasz klub wzbogacił się o nowoczesny tablet.