Lapbookowe warsztaty dla młodzieży i spotkanie z patronką 2022 roku – Marią Konopnicką

14 września, w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach, odbyły się warsztaty tworzenia lapbooków dla młodzieży. Jednocześnie zapoznano młodzież z postacią Marii Konopnickiej, dla której została przygotowana prezentacja z okazji ustanowienia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2022 – rokiem Marii Konopnickiej.

W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Chęcinach. Młodzież z wielką uwagą przysłuchiwała się informacjom związanym z twórczością autorki „Roty”, z ciekawością oglądała slajdy ze zdjęciami poetki i chętnie zaznajamiała się z różnymi ciekawostkami dotyczącymi życia Marii Konopnickiej. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy książek bohaterki wydarzenia przygotowanej przez bibliotekarzy, a także wysłuchania „Roty” w wersji muzycznej, czyli utworu Marii Konopnickiej zaśpiewanego do muzyki stworzonej przez wybitnego kompozytora – Feliksa Nowowiejskiego.

Młodzi ludzie z ogromnym entuzjazmem i radością wykonali swoje prace z przygotowanych przez bibliotekarzy materiałów. Powstały niezwykle ciekawe i barwne lapbooki.  Technika tworzenia lapbooków jest  przydatna w porządkowaniu wiedzy z każdego tematu, rozwija wyobraźnię, rozbudza ciekawość i jest pomocna do nauki.

Na koniec wszyscy uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Prezentacja poświęcona Marii Konopnickiej i warsztaty z tworzenia lapbooków przebiegły w miłej i radosnej atmosferze.

Wydarzenie przeprowadzono w ramach projektu „Zaczytani chęcinianie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.