„Mała książka – wielki człowiek” – trzecia odsłona!

Miejsko-Gminna Biblioteka w Chęcinach serdecznie zaprasza rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym (3-6 lat, czyli z rocznika 2014 – 2017) do wzięcia udziału w trzeciej odsłonie kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi naszą Bibliotekę otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Książka dostosowana jest pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka. Za każdą wizytę w Bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. Przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Dzięki projektowi „Mała książka – wielki człowiek” dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa, czyli bibliotekę i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Wyprawki Czytelnicze można odebrać zarówno w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chęcinach jak i filii w Łukowej.

Gorąco zachęcamy wszystkich rodziców do odwiedzenia razem ze swoimi milusińskimi naszej Biblioteki  i rozpoczęcia czytelniczej przygody.